FAQ

Obecna wersja tłumaczenia: 0.16.1390 (brak Backstories – w trakcie tłumaczenia)


Czy Wasze tłumaczenie jest oficjalne?

Tak. Jest to tłumaczenie, które pobierasz wraz z nowymi aktualizacjami gry.

Dlaczego niektóre elementy tłumaczenia nie działają?

Pomijając powyższą odpowiedź (tłumacze zajmują się spolszczeniem „na bieżąco”, bez wcześniejszego dostępu do plików), część elementów w ogóle nie jest przygotowana do tłumaczenia przez twórców gry. Wynika to jednak z faktu, że znajduje się ona jeszcze we wczesnym etapie tworzenia. Ludeon Studios oczywiście później wprowadzi tę możliwość. Przykład stanowić mogą historie postaci z dzieciństwa – na razie nie możemy ich przetłumaczyć.

Błędy wynikają też z niedostosowanej gramatyki do języka polskiego – na razie możliwa jest tylko gramatyka typowa dla języka angielskiego, jednak w przyszłości powinniśmy uzyskać możliwość przetłumaczenia również tych elementów. Najbardziej jest to widoczne np. w opisach dzieł sztuki.

Nie zrażajcie się jednak – prężnie pracujemy nad wszelkimi poprawkami i męczymy Tynana o możliwość tłumaczenia wszystkich części gry!

Dlaczego powinienem dodatkowo pobierać tłumaczenie?

Tłumaczenie powstaje po kolejnych aktualizacjach. Tłumacze nie mają dostępu do gry przed wydaniem jej kolejnych elementów, dlatego część rzeczy nie będzie działać tuż po aktualizacji. Warto więc co jakiś czas wracać i ponownie pobierać nasze tłumaczenie. Znajdziesz je tutaj: klik!

Ponadto, codziennie poprawiamy drobne błędy w tłumaczeniu – literówki, powtórzenia, budowę zdania. Ot, milej się gra z lepszą warstwą językową, czyż nie?

Jak pobrać tłumaczenie?

Dokładną instrukcję znajdziesz tutaj: klik!

Kto może tłumaczyć RimWorld?

Tłumaczenie RimWorld to tzw. projekt OpenSource – oznacza to, że teoretycznie może do niego dołączyć każdy. Wymaga to jednak skontaktowania się z twórcą gry (jak i wypada również z tłumaczami). Pamiętajmy jednak, że do tłumaczenia konieczna jest znajomość nie tylko języka angielskiego, ale też polskiego i biegłość w korzystaniu ze słowników – czasami bowiem korzystamy również z innych języków, np. niemieckiego.

Znalazłem błąd lub mam pytanie na temat tłumaczenia – gdzie mogę je zadać?

Jeśli masz jakiekolwiek problemy z tłumaczeniem, widzisz błąd, może chcesz dołączyć do ekipy – napisz do nas bezpośrednio w zakładce Kontakt (klik!) lub w naszym wątku na forum gry (klik!). Przeważnie odpisujemy jeszcze tego samego dnia (choć oczywiście czasami mogą zdarzyć się opóźnienia).